«Άσφαιρη» η ΑΕΛ στη Σκύδρα

Φιλική ισοπαλία χωρίς γκολ (0-0) για την ΑΕΛ στη Σκύδρα με αντίπαλο τον τοπικό Αετό. Στο πρώτο ημίχρονο που χρησιμοποιήθηκε η θεωρητικά βασική ενδεκάδα (με αρκετές απουσίες) οι «βυσσινί» δημιούργησαν τουλάχιστον πέντε κλασικές ευκαιρίες για γκολ – με τους Σαϊτιώτη (15’, 24’), Νεμπεγλέρα (23’), Χασομέρη (25’) και Σιατραβάνη (29’) – αλλά έπεσαν πάνω στον εντυπωσιακό γκολκίπερ των γηπεδούχων Αποστόλου, ο οποίος κράτησε το μηδέν. Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός  του Σαϊτιώτη στο πρώτο μέρος στο δικέφαλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κρις Κόουλμαν έδωσε χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αγωνιστεί πολύ στα προηγούμενα φιλικά και παρά τις νέες καλές ευκαιρίες (με Πλιάγκα στο 64’, Ζεκίνια στο 75’ και Βούζα, Καραχάλιο στις καθυστερήσεις) το αποτέλεσμα δεν άλλαξε. Ο Σαϊτιώτης έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 37’ λόγω τραυματισμού.

Αετός Σκύδρας: Αποστόλου, Κυριακίδης, Σαμαρόπουλος, Ιορδανίδης Ν., Λεκάκης, Μπρέγκου, Ιορδανίδης Γ., Θεοδωρίδης, Καλαϊτζίδης, Προβατίδης, Ινεμπολίδης. Έπαιξαν και οι: Σείτανίδης, Ραβούσης, Μαργιορίδης, Τσότσιος, Παπαστεργίου, Ιωαννίδης, Παπασυμεών, Πασχώνης, Λυσίτσας, Πετρίδης, Κοντσίδης.

ΑΕΛ: Μιχαηλίδης (46’ Σωτηρίου), Ταλ (46’ Κολοβέτσιος), Καλί (46’ Ααράμπ), Κατσιαρός (46’ Καρανίκας), Παπαγεωργίου (74’ Φωτιάς), Νεμπεγλέρας (46’ Ιγκλέσιας), Μπόα Μόρτε (46’ Χατζής), Σιατραβάνης (69’ Βούζας), Χασομέρης (46’ Καραχάλιος), Σαϊτιώτης (37’ Ζεκίνια), Πλιάγκας.