LIVE ΑΕΛ – Όλυμπος Κέρκυρας

Δωδέκατο παιχνίδι για την ΑΕΛ στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής (2ος όμιλος) την Κυριακή 5/1. Συγκεκριμένα θα αντιμετωπίσει τον Όλυμπο Κέρκυρας σε ένα παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο στάδιο Αλκαζάρ, στις 15:00.

Η αναμέτρηση θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την ώρα που θα φτάσει η ΑΕΛ στο γήπεδο μέχρι και την αποχώρησή της. Επίσης πολλές συνεντεύξεις, πλάνα από το παιχνίδι (VIDEO) και άλλα πολλά...

Στο άλλο παιχνίδι για τον 2ο όμιλο, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης θα υποδεχθεί στην έδρα του την Καστοριά. Με μια μονομαχία, ανάμεσα σε δύο ομάδες του Νομού μας, συνεχίζεται το πρωτάθλημα στον 3ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής, καθώς ο ουραγός Πυργετός, θα υποδεχθεί στο γήπεδο του τον Μαχητή Τερψιθέας.

Δύσκολη αποστολή περιμένει τον Δωτιέα Αγιάς, που θα ταξιδέψει ως το Μακροχώρι, όπου και θα τεθεί αντιμέτωπος με την τοπική ομάδα. Τέλος, δύσκολο έργο θα έχει και ο Αμπελωνιακός, που θα πάει ως το Βελεστίνο, για να αντιμετωπίσει τον Ρήγα Φεραίο.

Θέλει ξεκίνημα με το δεξί ο Τύρναβος

Στο πρώτο του παιχνίδι για τον δεύτερο γύρο της Β’ Εθνικής (βόρειος όμιλος) ο Τύρναβος θέλει να ξεκινήσει με το δεξί τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις απέναντι στον Βατανιακό στην Κατερίνη. Το παιχνίδι μόνο εύκολο δεν θα είναι και θα πρέπει το συγκρότημα του Άγγελου Διγκόζη να προσπαθήσει πάρα πολύ για να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Κυριακή 5/1

15:00 ΑΕΛ – Όλυμπος Κέρκυρας

15:00 Οικονόμος Τσαριτσάνης – Καστοριά

15:00 Ρήγας Φεραίος – Αμπελωνιακός

15:00 Ένωση Αποστόλου Παύλου – Δωτιέας Αγιάς

15:00 Πυργετός Μαχητής Τερψιθέας

*Για όλες τις ομάδες του νομού μας που προαναφέραμε, θα υπάρχουν οι απεσταλμένοι του athleticlarissa.gr για να σας δώσουν αναλυτικά τα όσα θα γίνουν στα κυριακάτικα ματς.

Το athleticlarissa.gr θα καλύψει ζωντανά την αναμέτρηση

Η σελίδα θα ανανεώνεται αυτόματα

Καλό μεσημέρι από το στάδιο Αλκαζάρ. Σε λίγα λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Όλυμπο Κέρκυρας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής (3ος όμιλος).

ΑΕΛ (Γιώργος Στράντζαλης): Σικαλιάς, Καρανίκας, Μήτσης, Σαββίδης, Κυριακίδης, Νεμπεγλέρας, Αραμπατζής, Ρούσσης, Στεφανίδης, Γκούρτσας, Μπλέντι.

Στον πάγκο: Αγρόδημος, Αγτζίδης, Γαρυφαλλόπουλος, Πατινιώτης, Κορομηλάς, Βοσκόπουλος.

Όλυμπος Κέρκυρας (Κώστας Νέτης): Βαρελής, Κροκίδης, Βάγιας, Βασιλάκης, Κουρής, Πάνδης, Γκερέκος, Ρομάντζας, Κούδας, Ίωνας, Καλούδης.

Στον πάγκο: Γαστεράτος, Παπάς, Μπακοχρήστος, Αργυρός, Βλάχος, Ανδριώτης, Βλάσης.

Διαιτητική τριπλέτα: Ρούσης, Τριάντος, Κόκκαλης.

Σε περίπου 15 λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση στο στάδιο Αλκαζάρ. Οι δύο ομάδες, όπως και η διαιτητική τριπλέτα προετοιμάζονται για την σέντρα. Λίγος ο κόσμος για την ώρα στο γήπεδο…

Μήνυμα από τον χρήστη αελ αθηνα : " ο κοιτς εχει καποιο προβλημμα και δεν ειναι στην αποστολη? "

Για αγωνιστικούς λόγους είναι εκτός δεν έχει κάποιο πρόβλημα...

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο...

Μήνυμα από τον χρήστη αελ αθηνα : " περιεργο μου φενεται !!! κατεβαζουμε δηλαδη 17 αδα !!! με τον κοιτς συμπληρωναμε 18 αδα!!! "

Στην σέντρα ο Όλυμπος Κέρκυρας. Το ματς ξεκίνησε.

2' Ωραίος συνδιασμός των παικτών της ΑΕΛ, η μπάλα έφτασε στον Στεφανίδη, αλλά το σουτ που έκανε πέρασε άουτ.

Η ΑΕΛ έχει την κατοχή της μπάλας σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά και έχει κάνει μια καλή ευκαιρία.

Περίπου 1.500 άτομα είναι στο στάδιο Αλκαζάρ.

7' Τεράστια για την ΑΕΛ. Από σέντρα του Μπλέντι ο Στεφανίδης πήρε την κεφαλιά, ο Βαρελής έδιωξε, ο Μπλέντι έκανε το σουτ, ξανά ο τερματοφύλακας του Όλυμπου έδιωξε.

Μήνυμα από τον χρήστη antwnhs peiraias : " kalhsperizw toys apantaxoy larisaioys kai filwn ths ael apo ton hlioloysto peiraia "

10' Κεφαλιά ο Στεφανίδης, η μπάλα πάνω στον Βαρελή.

12' Σέντρα Καρανίκας, σουτ ο Μπλέντι η μπάλα άουτ! Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ.

18' ΓΚΟΛ! 1-0 η ΑΕΛ. Φάουλ του Νεμπεγλέρα, ο Σαββίδης πήρε την κεφαλιά η μπάλα στα δίχτυα.

23' Νέα χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σουτ του Αραμπατζή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

24' Ο Γκούρτσας δεν μπόρεσε από κοντά να κάνει το 2-0.

Στα τελευταία λεπτά όχι κάτι σημαντικό στο στάδιο Αλκαζάρ. Ο κόσμος είναι πλέον περίπου 2.000.

35' Από πλάγια αριστερά ο έκανε το σουτ ο Νεμπεγλέρας η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

38' Μετά από φάουλ, ο Γκούρτσας έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε άουτ.

Τέλος πρώτου μέρος. ΑΕΛ - Όλυμπος Κέρκυρας 1-0 με το γκολ του Σαββίδη από το 18'. Πάρα πολλές οι χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα του Γιώργου Στράντζαλη.

Μήνυμα από τον χρήστη ΝΙΚΟΣ : " ο οικονομος ποσο είναι? "

1-1

Μήνυμα από τον χρήστη vaggelis : " poso einai o aot tsaritsanis ? "

1-1

Το δεύτερο μέρος μόλις ξεκίνησε.

50' Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Μπλέντι που δεν κατάφερε να νικήσει τον Βαρελή.

52' Η μπάλα βρήκε καθαρά στον Κουρή, φανερή η περίπτωση πέναλτι, ο διαιτητής είπε να συνεχιστεί το ματς.

61' Από φάουλ του Νεμπεγλέρα ο Στεφανίδης δεν κατάφερε να νικήσει τον Βαρέλη.

64' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Στεφανίδη με κεφαλιά!!!

Μήνυμα από τον χρήστη γιαννης : " τσαριτσανη - καστορια ??? "

2-1

Μήνυμα από τον χρήστη : "undefined "Μήνυμα από τον χρήστη vaggelis : " poso einai o aot tsaritsanis? "

67' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Καρανίκα ο Πατινιώτης.

70' Αλλαγή για τον Όλυμπο. Στη θέση του Καλούδη ο Μπακοχρήστος.

71' Γκολ για την ΑΕΛ με τον Στεφανίδη με ωραίο δεξί σουτ (3-0).

72' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στην θέση του Μπλέντι ο Γαρυφαλλόπουλος.

73' Αλλαγή για τον Όλυμπο. Στη θέση του Βασιλάκη ο Παπάς.

75' Ο Νεμπεγλέρας έκανε ένα πολύ καλό σουτ, ο Βαρελής σε κόρνερ.

4-1

77' Αλλαγή για τον Όλυμπο. Στη θέση του Γκερέκου ο Ανδριώτης.

80' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Μήτση ο Αγτζίδης.

84' Ο Γκούρτσας από κοντά την κεφαλιά, τρομερή απόκρουση ο Βαρελής.

86' Γκολ για την ΑΕΛ με τον Γκούρτσα με ωραία κεφαλιά.

Τέλος αγώνα στο στάδιο Αλκαζάρ. Εύκολα η ΑΕΛ 4-0 τον Όλυμπο Κέρκυρας.