LIVE ΑΕΛ – Ολυμπιακός Βόλου

Η ΠΑΕ ΑΕΛ την Δευτέρα (1/9) θα δώσει το πρώτο επίσημο παιχνίδι για τη νέα χρονιά στο πλαίσιο της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο στάδιο Αλκαζάρ στις 21:30 παρουσία πλήθος κόσμους.

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τους Χρήστο Γκατζούλη – Αχιλλέα Ζαχαρούλη που θα βρεθούν εκεί για να σας ενημερώνουν λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό, Video, πολλές συνεντεύξεις και άλλα πολλά.

Καλησπέρα σας από το θρυλικό στάδιο Αλκαζάρ όπου στις 21:30 είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει το ματς κυπέλλου για την πρώτη φάση του θεσμού ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Ολυμπιακό Βόλου.

Μετά από χρόνια τόσος κόσμος στο Αλκαζάρ! 35 λεπτά πριν την σέντρα και το γήπεδο έχει σχεδόν γεμίσει. Οι δύο ομάδες έχουν ξεκινήσει το ζέσταμα όπως και οι διαιτητές.

Ωραία ατμόσφαιρα στο γήπεδο. Σίγουρα βοηθά και η ώρα αφού το ματς θα διεξαχθεί υπό το φως των προβολέων.

Εδώ και λίγα λεπτά στο γήπεδο ο πρόεδρος και  μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΑΕΛ κ. Βαγγέλης Πλεξίδας.

Μισή ώρα πριν το ματς και ο κόσμος είναι περίπου 7.000 !!!

Ακόμη δεν έχουν στα χέρια μας τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Σε λίγα λεπτά πιστεύω θα μπορέσουμε να σας τις μεταφέρουμε.

ΑΕΛ (Αλέκος Βοσνιάδης): Αποστολίδης, Μουλόπουλος, Κοντοδήμος, Μελισσάς, Σαρακατσάνος, Περίκο, Νεμπεγλέρας, Τζούνιος, Σουάνης, Αναστασάκος, Τσιλιγκίρης.
Στον πάγκο οι: Παπαγιάννης, Στεφανίδης, Τσεμπερίδης, Δεινόπαπας, Μπαλογιάννης, Δεληζήσης, Πινδώνης.

Ολυμπιακός Βόλου (Νίκος Παντέλης): Κολίτση, Μπάρμπας, Μπιτάνγκ, Μέτσα, Μαρτίνες, Πινάρες, Κούτσι, Γιαλούσης, Κορνελάτος, Μακρυδημήτρης, Μαργαρίτης.
Στον πάγκο οι: Χρυσοστομίδης, Χιντζίδης, Ντινόπουλος, Νικολιάς, Κεσίδης, Ζέρης, Διαμαντόπουλος.

Διαιτητική τριπλέτα: Καραντώνης, Πάτρας, Κελαζόγλου. 4ος: Τσακαλίδης.

Σε λιγότερα από δέκα λεπτά η έναρξη του ματς! Το γήπεδο είναι κατάμεστο!!!

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο μέσα σε αποθέωση!

Εκπληκτικές ζούμε στο Αλκαζάρ! Απίστευτη ατμόσφαιρα από τον κόσμο της ΑΕΛ που έχει κάνει τη νύχτα μέρα κυριολεκτικά!

Μήνυμα από τον χρήστη ael : " uparxei kapoio link? "
 Το ματς το έχει το ΟΤΕ TV.

Λογικά θα έχουμε κάποια μικρή καθυστέρηση μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα.

Η ΑΕΛ είναι στη σέντρα! Αναμονή μέχρι τη σέντρα λοιπόν…

Μήνυμα από τον χρήστη giannhs : " radiofwnikh kalupsh exei? "

Δεν ξέρω φίλε.

21:33: Το ματς μόλις ξεκίνησε! Καλή επιτυχία στην ΑΕΛ!

Η ΑΕΛ έχει παραταχθεί σε σύστημα 4-2-3-1. Ο Αποστολίδης κάτω από τα δοκάρια, δεξιά ο Μουλόπουλος, αριστερά ο Κοντοδήμος, στο κέντρο της άμυνας οι Σαρακατσάνος – Μελισσάς. Αμυντικά χαφ οι Νεμπεγλέρας – Τζούνιορ με τον Περίκο μπροστά και τους Τσιλιγκίρη αριστερά και τον Σουάνη δεξιά. Στην επίθεση ο Αναστασάκος.

Μήνυμα από τον χρήστη αελ : " Ο ολυμπιακος βολου ειναι ανωτερη ομαδα? "
 Παιδιά ας αφοσιωθούμε στο ματς και στην περιγραφή του αγώνα.

Μήνυμα από τον χρήστη αελ : " γιατι δεν απαντησες? "

Μήνυμα από τον χρήστη αελ : " αφου δεν μπορουμε να το δουμε εμεις..να διαβαζουμε τις προτασεις που γραφεις θες? "

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο ματς χωρίς κάποια ιδιαίτερα φάση. Η ΑΕΛ προσπαθεί να πάρει την απόλυτη κατοχή.

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς. Ακόμη δεν έχει το παιχνίδι έναν καλό ρυθμό… Η προσπαθεί περισσότερο από τα πλάγια να αναπτυχθεί με τους Σουάνη και Τσιλιγκίρη.

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " Σέντερ φορ ποιον έχουμε??? "

Τον Αναστασάκο

Καμία φάση ακόμη στο ματς, περισσότερο είναι παιχνίδι κέντρου.

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " αα οκ! "

18’ Η ΑΕΛ άγγιξε το γκολ! Φάση διαρκείας στα καρέ του Ολυμπιακού Βόλου... Ο Περίκο από τα δεξιά έβγαλε τη σέντρα, κεφαλιά του Σουάνη από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει, προσπαθεί να την κερδίσει ο Αναστασάκος στο ύψος της μικρής περιοχής, καταφέρνουν και διώχνουν οι αμυντικοί ανάμεσα σε πολλά πόδια...

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " Το βλέπω δυστυχώς να έρχεται ισοπαλία! "

23’ Σουτ χλιαρό του Νεμπεγλέρα, η μπάλα δίπλα από την εστία.

25' Δυνατό σουτ Σουάνη από τα δεξιά και έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει τρία μέτρα έξω από το δεξί δοκάρι.

Μήνυμα από τον χρήστη Όνομα : " aelara.g.1.87.g.1 "

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " Αρκετά δραστήριος φαίνεται ο Σουάνης !! "

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " Το γήπεδο είναι γεμάτο??? "

Ναι είναι γεμάτο! Πάνω από 10.000 κόσμος είναι αυτή την ώρα και αρκετοί είναι και όρθιοι.

30': Φάουλ για τον Ολυμπιακό Βόλου από αρκετά καλή θέση (στα 25 μέτρα και αριστερά), εκτελεί απευθείας ο Γιαλούσης, άσχημο σουτ, πολλά μέτρα άουτ.

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " Τόσους ξένους που πήραμε, πως και δεν έχουμε τους περισσότερους στην αποστολή??? "

38': Φάουλ για την ΑΕΛ από τα δεξιά με τον Νεμπεγλέρα, η μπάλα θα φτάσει εύκολα στα χέρια του Κολίτση, αφού η μπάλα δεν πήρε σωστή τροχιά για το κεφάλι του Αναστασάκου, που έκανε κίνηση...

Μήνυμα από τον χρήστη ΦΟΧ : " ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ "

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " κρίμα,,,, θα μπορούσαμε να προηγηθούμε λίγο πριν το ημίχρονο! "

Μήνυμα από τον χρήστη αελάρας και στη Κύπρο : " Καλησπέρα σας. Θέλω να κάανω μια πρόταση. Στην Κύπρο παιχνίδια που μεταδίδονται στην Ελλάδα από τον ote tv δεν τα δείχνουν. Oλοι εμείς που είμαστε στην Kύπρο και θέλουμε να δούμε την αελάρα μας γιατί δεν κάνετε ένα livestreaming να βλέπουμε τους αγώνες; Ευχαριστώ. "

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΑΕΛ – Ολυμπιακός Βόλου 0-0. Ραντεβού σε 15 λεπτά.

Το δεύτερο μέρος μόλις ξεκίνησε! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " δυστυχώς ούτε εμείς το βλέπουμε! "

49 ' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Αναστασάκου ο Στεφανίδης.

Η παρουσία του Στεφανίδη φάνηκε κατευθείαν με την είσοδό του στο γήπεδο.

53': Προβολή Κούτσι και στα δίχτυα η μπάλα, μετά από σέντρα του Πινάρες... Υπάρχει οφσάιντ και δίνεται αμέσως. Σωστή υπόδειξη.

54’ Πρώτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Μαρτίνες ο Νικολιάς.

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " M' αρέσει πολύ περισσότερο ο Στεφανίδης απο τον γέρο τον Αναστασάκο!! "

Μήνυμα από τον χρήστη Όνομα : " AELARA "

Μήνυμα από τον χρήστη giannhs : " poios ebale gkol? "

Το σκορ είναι 0-0

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " σε ποιο λεπτο είμαστε??? "

Στο 63'

63' Σουτ ο Σουάνης απο πλάγια δεξιά η μπάλα άουτ.

Μήνυμα από τον χρήστη giannhs : " afoy mpike kai akyrw8hke.... "

65' Φάουλ του Νεμπεγλέρα, κεφαλιά ο Σουάνης η μπάλα άουτ.

68' Αλλαγή για την ΑΕΛ, στη θέση του Τσιλιγκίρη ο Δεινόπαπας.

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " Καλός ο Σουάνης ,αλλλαααα γκολ με τίποτα να βάλει!!! "

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " ΛΑΡΙΣΑΑΑΑΑΑ!!! "

71': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μπιτάνγκ γυρίζει μέσα στην περιοχή με την μπάλα στα πόδια, καλοτραβηγμένο σουτ από το ύψος του πέναλτι, κόντρα και κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης γίνεται επιθετικό φάουλ.

74' Σουτ δυνατό του Μέζα η μπάλα ελάχιστα άουτ.

75' Αλλαγή για την ΑΕΛ στη θέση του Τζούνιορ ο Πινδώνης.

79’: Κάθετη Πινδώνη στον Περίκο ο τελευταίος δεν πρόλαβε τον τερματοφύλακα του Βόλου.

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Κούτσι ο Διαμαντόπουλος.

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " ΒΑΛΕ 1 ΓΚΟΛ "

Μήνυμα από τον χρήστη MonstersOfficial 1 : " λεπτο???? "

85' Γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου 0-1

85’: Μπιτάνγκ μπήκε από τα αριστερά, έβγαλε τη σέντρα, δυνατό σουτ στην κίνηση του Νικολιά από το ύψος της μικρής περιοχής και στα δίχτυα η μπάλα.

90' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου στη θέση του Μορένο ο Ζέρης.

90’: Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μπιτάνγκ έβγαλε για τον Νικολιά, ο οποίος κινήθηκε από θέση μέσα δεξιά, σουτ, διώχνει λίγο πριν τη γραμμή σωτήρια με τα πόδια σε κόρνερ ο Μελισσάς.

Τέλος στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Ολυμπιακός Βόλου 0-1.