LIVE ΑΕΛ – ΑΕΚ

Ένα δυνατό φιλικό παιχνίδι θα διεξαχθεί το απόγευμα της Τετάρτης (17/9) στο AEL FC ARENA. Η ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ στις 18:00 σε ένα καλό τεστ ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων στο νέο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τους Χρήστο Γκατζούλη – Αχιλλέα Ζαχαρούλη που θα βρεθούν εκεί για να σας ενημερώνουν λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό, πολλές συνεντεύξεις και άλλα πολλά.

Καλό απόγευμα από το AEL FC ARENA. Η ΑΕΛ επιστρέφει στο «σπίτι» της με ένα δυνατό φιλικό παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ όπου θα ξεκινήσει στις 18:00. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες:

ΑΕΛ (Κων/νος Παναγόπουλος): Αθανασόπουλος, Καρανίκας, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Κουρτεσιώτης, Νεμπεγλέρας, Τζούνιορ, Μάιντζ, Βερδού, Περίκο, Τσιλιγκίρης.

Στον πάγκο οι: Αποστολίδης, Γκούρτσας, Κοντοδήμος, Εσπίν, Τσεμπερίδης, Φορνέρ, Δεινόπαπας, Μουλόπουλος, Πινδώνης, Μελισσάς.

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Καραγκιολίδης, Γεωργέας, Ντούνης, Πεταυράκης, Σαρρής, Σβάρνας, Κορδέρο, Ντακόλ, Ζόριτς, Φαγέ, Τζάθας.

Στον πάγκο οι: Βούρας, Γροντής, Μπακάκης, Ρόβας, Τζανετόπουλος, Γιαννούτσος, Καρβουνίδης, Τσέλιος, Βλαχομήτρος, Κυριαζής.

Διαιτητές: Τζήλος, Παπαδημητρίου, Αναστασίου. 4ος: Τσιοφλίκη.

Σε ένα τέταρτο περίπου η σέντρα στο ματς. Στο ένα από τα δύο πέταλα και ορισμένοι φίλαθλοι της ΑΕΚ. Σε εξαιρετική κατάσταση το γήπεδο.

Όλα είναι σχεδόν έτοιμα για την σέντρα. Η προσέλευση του κόσμου συνεχίζεται αυτή την ώρα αφού η αγορά της Λάρισας είναι ανοιχτή.

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Με… νέες φανέλες η ΑΕΛ! Σε λίγο θα υπάρχουν και σχετικές φωτογραφίες.

Στη σέντρα η ΑΕΛ! Το ματς ξεκίνησε, καλή επιτυχία στην ΑΕΛ.

Η ΑΕΛ αγωνίζεται με σύστημα 4-2-3-1. Κάτω από τα δοκάρια ο Αθανασόπουλος, δεξιά ο Καρανίκας, στόπερ Σαρακατσάνος – Δεληζήσης, αριστερά Κουρτεσιώτης. Δύο αμυντικά χαφ Τζούνιορ – Νεμπεγλέρας, αριστερά Τσιλιγίρης, δεξιά Μάιντς, δεκάρι ο Περίκο και φορ ο Βερδού.

Σε αυτά τα πρώτα 7 λεπτά δεν έχει δημιουργηθεί κάποια αξιόλογη φάση για τις δύο ομάδες. Περισσότερο το παιχνίδι είναι αναγνωριστικό.

Περίπου 4.000 ο κόσμος αυτή την ώρα. Μια πρώτη προσέγγιση για τον αριθμό που παρακολουθούν το σημερινό φιλικό σε μια δύσκολη ώρα και φυσικά σε μια μέρα που είναι εργάσιμη για τη Λάρισα.

12' Πρώτο σουτ για την ΑΕΚ. Ο Ντακόλ έξω από την περιοχή έκανε το σουτ, με τον Αθανασόπουλο να μπλοκάρει σταθερά.

Μήνυμα από τον χρήστη asdadasa : " asd "

19’ Από σέντρα του Γεωργέα, ο Τζάθας από κοντά με προβολή έφτασε κοντά στο 0-1, με τον Αθανασόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

Δυνατό παιχνίδι στα πρώτα 20 λεπτά στο AEL FC ARENA. Αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα έχουν οδηγήσει την αναμέτρηση σε αρκετές διακοπές.

Αξίζει να αναφέρουμε πως και σήμερα βλέπουμε μια καινούργια ενδεκάδα! Σίγουρα η ΑΕΛ έχει μεγάλες δυνατότητες αλλά οι παίκτες δεν έχουν αποκτήσει χημεία. Αυτό θέλει το χρόνο του και υπομονή απ’ όλους.

27' Πρώτο σουτ για την ΑΕΛ από μακριά όμως με τον Περίκο. Ο Καραγκιολίδης εύκολα μπλοκάρει.

27' Ο Τσιλιγκίρης ανατράπηκε από τον Καραγκιολίδη, αλλά ο διαιτητής συνέχισε το ματς μέσα σε αντιδράσεις.

28' Σουτ του Βερδού, δύσκολα ο Καραγκιολίδης σε κόρνερ.

31' Ωραία ατομική προσπάθεια από τον Τσιλιγκίρη, αλλά το σουτ πέρασε ελάχιστα άουτ.

36' Ωραίο σουτ του Τζάθα δύσκολα ο Αθανασόπουλος.

38' Σέντρα Γεωργέας, κεφαλιά ο Ζόριτς η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

39΄ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μάιντζ τετ α τετ με τον Καραγκιολίδη, δεν μπορεί να ανοίξει το σκορ!

42' ΓΚΟΛ!!!! Ο Βερδού κάνει το 1-0 με τρομερό σουτ!

Τέλος πρώτου μέρους. ΑΕΛ - ΑΕΚ 1-0.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε! Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ, πέρασαν στο ματς οι Βούρας - Βλαχομήτρος.

47' Σουτ δυνατό του Ντούνη, σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος.

55' Ο Βλαχομήτρος με ωραίο τελείωμα κάνει το 1-1.

56' Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Στο ματς ο Ρόβας και ο Τζανετόπουλος.

59' Ο Βλαχομήτρος μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ και ο Καραγκιολίδης έδιωξε σε κόρνερ.

63' Άλλες τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ. Στο ματς οι Γιαννούτσος, Κυριαζής και Καρβουνίδης.

66’ Ωραίο δυνατό σουτ του Τζούνιορ, σε κόρνερ ο Βούρας.

67’ Κόρνερ ο Νεμπεγλέρας, κεφαλιά ο Δεληζήσης στα χέρια του Βούρα.

69' Ο Βλαχομήτρος μέσα από την περιοχή πήρε την κεφαλιά, η μπάλα στα χέρια του Αθανασόπουλου.

72' Και άλλες αλλαγές για την ΑΕΚ. Στο ματς οι Γροντής, Τσέλιος, Μπακάκης.

75' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Περίκο ο Πινδώνης.

77' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Μάινζ ο Μπιλά.

80' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Νεμπεγλέρα ο Τσεμπερίδης.

83' Αλλαγές για την ΑΕΛ. Στη θέση του Βερδού ο Γκούρτας και στη θέση του Τσιλιγκίρη ο Δεινόπαπας.

Τέλος αγώνα! ΑΕΛ - ΑΕΚ 1-1.