LIVE ΑΕΛ – Απόλλων Καλαμαριάς

Η ΑΕΛ θα δώσει την Δευτέρα (13/10) το πρώτο παιχνίδι πρωταθλήματος για τη νέα Football League (2ος όμιλος) στο στάδιο Αλκαζάρ κόντρα στον Απόλλων Καλαμαριάς (18:00). Το ματς θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, με την ΑΕΛ να θέλει να ξεκινήσει με το δεξί τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό.

Καλό απόγευμα από το άδειο στάδιο Αλκαζάρ. Στις 18:00 η ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει τον Απόλλων Καλαμαριάς στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της δεύτερης εθνικής. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες:

ΑΕΛ (Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Αποστολίδης, Μουλόπουλος, Κοντοδήμος, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Νεμπεγλέρας, Μπιλά, Πινδώνης, Βερδού, Περίκο, Τσιλιγκίρης.

Στον πάγκο οι: Αθανασόπουλος, Καρανίκας, Τζούνιορ, Τσεμπερίδης, Ντερνίς, Αναστασάκος, Στεφανίδης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Θωμάς Γράφας): Βρονταράς, Γαλανόπουλος, Κατσιαρός, Δήμου, Παπαστεριανός, Μπιτσάκος, Ακασού, Ευσταθίου, Γκέσιος, Νατσιόπουλος, Καράμπελας.

Στον πάγκο οι: Παπαδόπουλος Π., Ολίσε, Αναστασίου, Κουρούπης, Σουλίδης, Παπαδόπουλος Β., Τσούτσης.

Διαιτητές: Κατσικογιάννης Αλέξανδρος. Βοηθοί: Καραλής Ελευθ., Χουλιάρας Σπ. 4ος: Παναγιώτου Βασ.

Η ΑΕΛ ξεκινά με σύστημα 4-2-3-1. Ο Αποστολίδης κάτω από τα δοκάρια. Στο κέντρο της άμυνας οι Σαρακατσάνος – Δεληζήσης με τον Κοντοδήμο αριστερά και τον Μουλόπουλο δεξιά. Στον άξονα οι Νεμπεγλέρας – Πινδώνης με τον Τσιλιγκίρη αριστερά και τον Μπιλά δεξιά. Πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Βερδού ο Περίκο.

Ο Απόλλων Καλαμαριάς αγωνίζεται με σύστημα 4-2-3-1. Ο Βρονταράς κάτω από τα δοκάρια, με τους Κατσιαρό αριστερά και τον Γαλανόπουλο δεξιά. Στο κέντρο της άμυνας οι Δήμου – Παπαστεριανός. Μπιτσάκος – Ακασού στα αμυντικά χαφ με τον Καράμπελα δεξιά και τον Ευσταθίου αριστερά. Στην κορυφή της επίθεθσης ο Γκέσιος.

Σε περίπου 5 λεπτά η σέντρα του αγώνα στο στάδιο Αλκαζάρ. Όλα έτοιμα για τη σέντρα του ματς. Τώρα ενός λεπτού σιγή.

Η ΑΕΛ στη σέντρα το ματς ξεκίνησε!

4' Πρώτο σουτ του Πινδώνη εύκολα ο Βρονταράς.

Μήνυμα από τον χρήστη Giannis : " Ael ole "

Σε αυτά τα πρώτα 8 λεπτά εκτός από ένα σουτ δεν έχει κάτι άλλο αξιόλογο στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους.

Μήνυμα από τον χρήστη thodoris : " mporoume n akousoume kapoy live ton agwna???? "

ΟΚ Radio 104.8

Ο Απόλλων Καλαμαριάς αγωνίζεται συντηρητικά και προσπαθεί μόνο με ξαφνικές αντεπιθέσεις. Από την άλλη η ΑΕΛ εκτός του σουτ του Πινδώνη στα πρώτα λεπτά δεν έχει κάνει κάτι παραπάνω για την ώρα.

Μήνυμα από τον χρήστη thodoris : " poso kosmo exei file moy??? "

Έχουν περάσει μόνο τα άτομα που έχουν άδεια.

17' Σέντρα του Μουλόπουλου, προβολή ο Τσιλιγκίρης, δύσκολα αλλά μπλόκαρε ο Βρονταράς.

Μήνυμα από τον χρήστη thodoris : " a nai sygnwmh einai keklhsmenwn twn thyrwn!!! "

Μήνυμα από τον χρήστη thodoris : " pia h gnwmh soy gia thn AEL file moy mporei na vgei??? "

24' Η ΑΕΛ προσπαθεί να σημειώσει κάποιο γκολ χωρίς όμως να τα έχει καταφέρει ακόμη. Ο Απόλλων Καλαμαριάς παίζει με δέκα παίκτης πίσω από το κέντρο,

25' Λάθος έξοδος του Βρονταρά, δεν πήρε όμως σωστά την μπάλα ο Τσιλιγκίρης και ο Βρονταράς με δεύτερη προσπάθεια έδιωξε την μπάλα.

30' Ο Τσιλιγκίρης με ωραία ατομική ενέργεια μπήκε μέσα στην μικρή περιοχή, όμως κάπου έχασε τον έλεγχο της μπάλα και έτσι χάθηκε η ευκαιρία.

31' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Γκέσιο.

Μήνυμα από τον χρήστη thodoris : " monoterma paizei h AEL "

32' Δεύτερη κίτρινη για την Καλαμαριά για τον Ακασού.

35' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα ο Καράμπελας έξω στη θέση του ο Τσούτσης.

Η Καλαμαριά παίζει καθαρά για τον βαθμό! Η ΑΕΛ δεν έχει βρει μέχρι τώρα τον τρόπο να σημειώσει ένα γκολ.

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος...

Τέλος πρώτου μέρους στο άδειο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Απόλλων Καλαμαριάς 0-0. Επιστροφή σε 15 λεπτά.

46' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Μπιλά ο Καρανίκας.

Το ματς ξεκίνησε! ΑΕΛ - Απόλλων Καλαμαριάς 0-0.

Δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Η ΑΕΛ κάνει ότι μπορεί για να ανοίξει το σκορ...η Καλαμαριά κρατάει για την ώρα...

59' Σουτ ο Περίκο άουτ η μπάλα.

Μήνυμα από τον χρήστη Monsters1Official : " Εγώ νομίζω πως η μόνη λύση είναι να βγει ο Νεμπεγλέρας !! "

65' Τσιλιγκίρης το γύρισμα...ο Περίκο από κοντά με κεφαλιά κάνει το 1-0.

Μήνυμα από τον χρήστη Monsters1Official : " ΓΚΟΛΛΛΛΛ !!!! "

71' Σουτ Γκέσιου εύκολα ο Αποστολίδης.

72' Στη θέση του Νατσιόπουλου ο Σουλίδης για την Καλαμαριά.

Μήνυμα από τον χρήστη Monsters1Official : " 2-0 "

75' 2-0 για την ΑΕΛ! Ο Πινδώνης κάνει το 2-0 από πάσα του Βερδού.

80' Αλλαγή για την ΑΕΛ στη θέση του Βερδού ο Αναστασάκος.

82' Στη θέση του Ευσταθίου ο Παπαδόπουλος για την Καλαμαριά.

85' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Περίκο ο Τζούνιορ.

Tέλος αγώνα. ΑΕΛ - Απόλλων Καλαμαριάς 2-0.