LIVE Αγροτικός Αστέρας – ΑΕΛ

Η ΑΕΛ θα δώσει την Δευτέρα (20/10) το δεύτερο παιχνίδι πρωταθλήματος για τη νέα Football League (2ος όμιλος) στο γήπεδο του Ευόσμου κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα (16:00).

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό. Επίσης θα σας μεταφέρει όσα θα γίνουν στο  τρίτο ημίχρονο του ματς.

Καλό απόγευμα από το γήπεδο του Αγροτικού Αστέρα. Ο καιρός είναι ηλιόλουστος και σε λίγη ώρα η ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει τον γηπεδούχο Αγροτικό Αστέρα. Μάλιστα, στο γήπεδο βρίσκεται και ο μεγαλομέτοχος της ΑΕΛ, Βαγγέλης Πλεξίδας.

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.

Αγροτικός Αστέρας(Παναγιώτης Διλμπέρης): Ταταρίδης, Χατζηλιάδης, Σκλιοπίδης, Κωτσιάς, Καπίας, Γεωργιάδης, Καθάριος, Σαμουηλίδης, Μίλιτς, Καρακατσάνης, Πέεφ.

Στον πάγκο: Βοσνιάδης, Τριανταφυλλίδης, Θεοδωρίδης, Ταμαρλής, Κρυστάλλης, Αθανασιάδης, Βελλίνης.

ΑΕΛ(Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Αποστολίδης, Μουλόπουλος, Κοντοδήμος, Σαρακατσιάνος, Δεληζήσης, Νεμπεγλέρας, Μπλέντι, Πινδώνης, Βερδού, Περίκο, Τσιλιγκίρης.

Στον πάγκο: Ντερνίς, Ζούνιορ, Καρανίκας, Αθανασόπουλος, Μελισσάς, Αναστασάκος, Φορνέρ.

Μήνυμα από τον χρήστη ael kos : " Πολλά μπράβο στο site σας! "

Το παιχνίδι ξεκίνησε. Στο γήπεδο βρίσκεται και ο πρώην τεχνικός της ΑΕΛ, Αλέκος Βοσνιάδης.

8': Κόρνερ για την ΑΕΛ.

16': Σουτ του Καρακατσάνη, αλλά η μπάλα στα χέρια του Αποστολίδη.

Στο γήπεδο βρίσκεται τόσο ο μεγαλομέτοχος της Παναχαϊκής, Αλέξης Κούγιας, όσο και ο προπονητής του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

20': Σουτ του Βερδού, από αριστερά, απέκρουσε ο Ταταρίδης σε κόρνερ.

22': Κεφαλιά του Πινδώνη, αλλά μπλόκαρε ο Ταταρίδης.

27': Κόρνερ για τον Αγροτικό Αστέρα.

28': Σουτ του Πέεφ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

35': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Περίκο, μετά από μπαλιά του Μπλέντι. 0-1 το σκορ.

Στο γήπεδο του Αγροτικού Αστέρα, βρίσκεται και ο προπονητής του Τυρνάβου, Άγγελος Διγκόζης.

41': Ωραία πάσα του Περίκο στον Βερδού, αυτός δοκίμασε ένα σουτ, αλλά μάζεψε ο Ταταρίδης.

Τέλος του πρώτου μέρους. Αγροτικός Αστέρας-ΑΕΛ: 0-1. Επιστροφή σε λίγο για το δεύτερο μέρος.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα, στην θέση του Γεωργιάδη, ο Αθανασιάδης.

56': Μεγάλη ευκαιρία με τον Βερδού. Μπήκε με ατομική προσπάθεια στην περιοχή από αριστερά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

58': Ευκαιρία για τον Αγροτικό Αστέρα, με τον Μίλιτς να μην μπορεί να σκοράρει.

60': Σουτ του Καρακατσάνη, ο Αποστολίδης απέκρουσε και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια απομακρύνθηκε.

62': Αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα. Στην θέση του Καθάριου, ο Θεοδωρίδης.

64': Αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Καρανίκας στην θέση του Μπλέντι.

76': 0-2 η ΑΕΛ με τον Περίκο και πάλι, μετά από φάση διαρκείας στην αντίπαλη περιοχή.

79': Αλλαγές για τον Αγροτικό Αστέρα και την ΑΕΛ. Στην θέση του Καπία ο Κρυστάλλης και στην θέση του Τσιλιγκίρη ο Φορνέρ.

84': 0-3 για την ΑΕΛ, με τον Πινδώνη.

85': Αλλαγη για την ΑΕΛ, στην θέση του σκόρερ Πινδώνη, ο Μελισσάς.

Τέλος του παιχνιδιού. Η ΑΕΛ κέρδισε με σκορ 0-3 τον Αγροτικό Αστέρα. Καλό σας απόγευμα.