LIVE ΑΕΛ – Τύρναβος 2005

Η ΑΕΛ θα δώσει την Δευτέρα (1/12) το 6ο παιχνίδι πρωταθλήματος για τη Football League (2ος όμιλος) στο στάδιο Αλκαζάρ κόντρα στον Τύρναβο 2005 (21:30).

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr όπου θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του ματς καθώς και όσα θα γίνουν στο τρίτο ημίχρονο.

Καλησπέρα σας από το παγωμένο στάδιο Αλκαζάρ. Στις 21:30 ξεκινά η αναμέτρηση που ολοκληρώνει την 6η αγωνιστική της Β’ Εθνικής. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

ΑΕΛ (Θωμάς Γράφας): Αποστολίδης, Μουλόπουλος, Κουρτεσιώτης, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Τζούνιορ, Ντερνίς, Πινδώνης, Σουάνης, Περίκο, Στεφανίδης.

Τύρναβος (Αποστόλος Χαραλαμπίδης): Πρίφτη, Κισκαμπάνης, Καραμανλής, Πεχλιβανόπουλος, Γεωργίου, Νταντίδης, Σολφερίνο, Μιλουτίνοβιτς, Παληγεώργος, Στεριανός, Ποκόνγκ.

Διαιτητική τριπλέτα: Καραλιόλιος, Ρίγκος, Νικολαϊδης.

21:10: Μικρή η προσέλευση του κόσμου αυτή την ώρα. Πάντως σήμερα η αγορά της Λάρισας ήταν ανοικτή το απόγευμα, άρα ίσως υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση μέχρι να έρθει το σύνολο του κόσμου που θέλει να παρακολουθήσει το ματς. Οι δύο ομάδες όπως και η τριπλέτα των διαιτητών συνεχίζουν το ζέσταμα.

21:18: Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια σε περίπου 12 λεπτά η σέντρα.

Μήνυμα από τον χρήστη Αμπελωνας : " Η ομαδα εχει πολλο θεματα στο διοικητικο κομματι.Αγωνιστικα,με μια νικη ακομη σημερα, θα επικρατησει η ηρεμια στα αποδυτηρια! Καλη επιτυχια ΑΕΛΑΡΑ "

21:25: Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο παρουσία λίγου κόσμου για την ώρα. Όλα έτοιμα για την σέντρα.

21:29: Στη σέντρα ο Τύρναβος.

21:30: Το ματς ξεκίνησε!

21:31: Περίπου 2.000 κόσμος αυτή την ώρα στο στάδιο Αλκαζάρ.

Υπάρχουν κάποια πανό από τους οργανωμένους της ΑΕΛ καθώς και κάποια συνθήματα κατά του Βαγγέλη Πλεξίδα.

Η ΑΕΛ έχει για την ώρα τον έλεγχο του αγώνα χωρίς όμως να έχει δημιουργήσει κάποια αξιόλογη φάση.

Μήνυμα από τον χρήστη Αμπελωνας : " Ο πρόεδρος ποτέ δεν κατάλαβε τί του ειπε ο κόσμος στον αγώνα με τον Βόλο... "

7' Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ντερνίς απο αριστερά έκανε τη σέντρα ο Στεφανίδης την κεφαλιά που πέρασε όμως αρκετά άουτ.

Πέρασαν 10 λεπτά χωρίς όμως κάτι αξιόλογο. Η ΑΕΛ έχει την υπεροχή, ο Τύρναβος με καθαρά αμυντικούς προσανατολισμούς.

Ο κόσμος αρκετά παγωμένος από τις τελευταίες εξελίξεις στα διοικητικά της ομάδας δεν βρέθηκε απόψε μαζικά στο γήπεδο.

16' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ντερνίς έκανε ένα ωραίο σουτ με το αριστερό μέσα στην περιοχή, αλλά πολύ καλή και η αντίδραση του Πρίφτη.

23' Από λάθος του Αποστολίδη, ο Γεωργίου βρέθηκε από πλάγια αριστερά, έκανε ένα δυνατό σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

25' Από κόρνερ ο Ντατίδης έκανε το σουτ, αλλά ο Αποστολίδης σε καλή θέση έδιωξε τον κίνδυνο.

Για την ώρα ο Βαγγέλης Πλεξίδας δεν είναι στο γήπεδο...

Στα τελευταία λεπτά δεν βλέπουμε κάτι αξιόλογο και απο τις δύο ομάδες.

37' Σουάνης και Ντερνίς ωραίος συνδιασμός, η μπάλα στον Πινδώνη έκανε το σουτ όμως δεν ήταν δυνατό.

45' Τακουνάκι του Περίκο στον Μουλόπουλο, συρτή σέντρα από τον αμυντικό της ΑΕΛ αλλά ο Στεφανίδης δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή.

Τέλος του πρώτου μέρους ΑΕΛ - Τύρναβος 0-0.

Οι δύο ομάδες στο γήπεδο, όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος.

Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Περίκο ο Αναστασάκος.

Το ματς ξεκίνησε!

Σε αυτά τα πρώτα λεπτά δεν έχει γίνει κάτι αξιόλογο, με την ΑΕΛ να παίζει όλα για όλα με την είσοδο του Αναστασάκου.

53' Πολύ καλό σουτ ο Αναστασάκος με το αριστερό, η μπάλα λίγο άουτ.

57' Πρώτη αλλαγή για τον Τύρναβο, στη θέση του Μιλουτίνοβις ο Τσούκαλος.

58' Πρώτη αλλαγή και για την ΑΕΛ, στη θέση του Σουάνη ο Μπλέντι.

63' Δεύτερη κίτρινη για τον Κισκαμπάνη με δέκα ο Τύρναβος.

65' Αλλαγή για την ΑΕΛ στη θέση του Ντερνίς ο Τσιλιγκίρης.

66' Αλλαγή για τον Τύρναβο στη θέση του Σολφερίνο ο Σουλιώτης.

Μήνυμα από τον χρήστη black06 : " Έφυγες Γράφα! Να περάσει ο επόμενος "

76' Κακό παιχνίδι και απο τις δύο ομάδες... δεν υπάρχουν λόγια για το θέαμα που παρακολουθούμε.

76' Στη θέση του Γεωργίου ο Ζυγκερίδης.

80' Σουτ απο μακρία του Τσιλιγκίρη εύκολα ο Πρίφτης.

85’ Σέντρα ο Μουλόπουλος κεφαλιά ο Πινδώνης η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

86’ Πάσα του Τσιλιγκίρη στον Μπλέντι ο τελευταίος το σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

88’ Τεράστια ευκαιρία ο Τύρναβος με τον Ποκόνγκ ο οποίος έκανε το σουτ η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Τέλος αγώνα. ΑΕΛ - Τύρναβος 0-0. Καλό βράδυ σε όλους!