LIVE ΑΕΛ-Ολυμπιακός Βόλου

Παρακολουθείστε LIVE λεπτό προς λεπτό την Κυριακή (22/02) και ώρα 18:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης της ΑΕΛ απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου, που θα διεξαχθεί στο Στάδιο Αλκαζάρ, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Football League.

Καλό απόγευμα από το βροχερό στάδιο Αλκαζάρ. Στις 18:00 αναμένεται να ξεκινήσει η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Ολυμπιακό Βόλου.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Αποστολίδης, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Κοντοδήμος, Καρανίκας, Νεμπεγλέρας, Μπανούσης, Πινδώνης, Ελιομάρ, Σερτζίνιο, Μπόγιοβιτς.

Η προθέρμανση των δύο ομάδων και των διαιτητών συνεχίζεται κανονικά, κάτω από έντονη βροχή. Το γήπεδο έχει αρχίσει να βαραίνει σημαντικά.

Στον πάγκο για την ΑΕΛ: Πατσιογεώργιος, Μελισσάς, Πίντο, Ζαχαράκης, Ρίστοβιτς, Φλεριβάλ, Ενγκεσάν.

Ολυμπιακός Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ρίζος, Ζέρης, Ρόκας, Νικολιάς, Μπουτζίκος, Τριανταφυλλάκος, Γιαλούσης, Μπάρμπας, Μπεριάν, Θέος, Διαμαντόπουλος.

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακός Βόλου: Κασμερίδης, Μπαλντομπαλίεφ, Μπιντάγκ, Καρράς, Μακρυδημήτρης, Μαργαρίτης, Κυζιρίδης.

Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος, βοηθοί: Χουλιάρας - Παπαδόπουλος, 4ος: Μολιχιτούδης.

Η βροχή συνεχίζεται, οι δύο ομάδες ολοκληρώνουν το ζέσταμα. Το ματς αναμένεται να διεξαχθεί κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες. Η προσέλευση του κόσμου είμαι μικρή όπως είναι λογικό.

Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα. Στις 18:00 αναμένεται να ξεκινήσει το ματς στο βροχερό στάδιο Αλκαζάρ. Περίπου 1.500 άτομα αυτή την ώρα στο γήπεδο!

Στο γήπεδο και ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ ΑΕΛ Βαγγέλης Πλεξίδας! Όμορφη ατμόσφαιρα από τους φιλάθλους της ΑΕΛ!

Στη σέντρα η ΑΕΛ. Το ματς μόλις ξεκίνησε!

3’ Σουτ του Σερζίνιο από τα δεξιά, περνά άουτ.

7' Κοντινό αριστερό πλασέ του Σερζίνιο έπειτα από διπλή κεφαλιά του Πινδώνη, η μπάλα περνά άουτ.

Πολλά νεύρα μέχρι στιγμής και αψιμαχίες μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων, σε ένα γήπεδο που έχει χαλάσει πολύ από την έντονη βροχή.

Συμπληρώθηκαν 27 λεπτά αγώνα. Δυσκολεύονται να δημιουργήσουν ευκαιρίες οι δύο ομάδες, με τον αγωνιστικό χώρο να μην βοηθά.

Η ΑΕΛ δεν έχει καταφέρει να βρει ένα ρυθμό και γενικά για ένα ακόμη ματς δεν έκανε καλό ξεκίνημα.

45’ Σέντρα ο Καρανίκας, ο Ελιομάρ πήρε την κεφαλιά, εντυπωσιακά έδιωξε ο Ρίζος στην καλύτερη φάση της ΑΕΛ στο πρώτο μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους. ΑΕΛ - Ολυμπιακός Βόλου 0-0.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε:

46’ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ενγκεσάν στη θέση του Καρανίκα.

47’ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μπόγιοβιτς βγαίνει τετ α τετ με τον Ρίζο, αυτός πέφτει και σταματά την μπάλα στα πόδια του παίκτη των γηπεδούχων.

49’ Ο Μπόγιοβιτς σκοράρει, αλλά το γκολ του δεν μετρά ως οφσάιντ.

52’ Φάουλ ο Γιαλούσης, κεφαλιά ο Μπάρμπας και 0-1 για τον Ολυμπιακό Βόλου.

Έντονα τα παράπονα από την ΑΕΛ, αφού το γκολ που δεν μέτρησε ήταν κανονικό!

56’ Κεφαλιά του Πινδώνη, η μπάλα δίπλα από την εστία του Ρίζου.

57’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Θέου ο Κυζιρίδης.

62’ Αλλαγή για την ΑΕΛ, στη θέση του Ελιομάρ ο Ρίστοβιτς.

66’ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Διαμαντόπουλου ο Μπαλντομπαλίεφ.

69’ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Νεμπεγλέρα ο Πίντο.

73' Δεύτερη κίτρινη για τον Πινδώνη, με δέκα συνεχίζει η ΑΕΛ.

80' Το ματς διεκόπη αφού η κατάσταση δεν είναι καλή!

Επικρατεί ένταση στις εξέδρες και γίνεται χρήση δακρυγόνων από την αστυνομία. Προς το παρόν διακοπή στον αγώνα μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα.

Οι διαιτητές με τους βοηθούς αποσύρονται στα αποδυτήρια! Αποχώρησε ο Πλεξίδας από το γήπεδο!

Κάπου εδώ το live σταματά. Καλό βράδυ σε όλους.