LIVE ΑΕΛ – Πανελευσινιακός!

Tο δεύτερο επίσημο παιχνίδι της για τη νέα ποδοσφαιρική σεζόν θα δώσει την Κυριακή 4/10 η ΑΕΛ στις 16:00 με αντίπαλο τον Πανελευσινιακό στο AEL FC ARENA.

Ο Ράτκο Ντόστανιτς πήρε στην αποστολή τους παρακάτω παίκτες: Καβουσάκης, Ξενοδόχοβ, Κομεσίδης, Βέρτζος, Γιοβάνοβιτς, Αναστασόπουλος, Μπόγιοβιτς, Λαμπρόπουλος, Νικολακάκης, Μονιάκης, Ροβίθης, Καπός, Μπανούσης, Ουρτάδο, Πάτο, Χοτζάλι, Μπουντόπουλος, Κοντοχρήστος, Μαρουκάκης,

Το athleticlarissa.gr θα βρεθεί από νωρίς στο γήπεδο και θα σας μεταφέρει σε πραγματικό χρόνο (LIVE) την αναμέτρηση καθώς και πολλά παραλειπόμενα αλλά και δηλώσεις από το ματς.

Καλό απόγευμα από το AEL FC ARENA. Πάμε να δούμε τις 18αδες των δύο ομάδων!

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Καβουσάκης, Νικολακάκης, Μονιάκης, Βέρτζος, Γιοβάνοβιτς, Αναστασόπουλος, Μπανούσης, Ουρτάδο, Μαρουκάκης, Μπουντόπουλος, Ροβίθης.

Στον πάγκο: Ξενοδόχοβ, Κομεσίδης, Κοντοχρήστος, Πάτο, Μπόγιοβιτς, Καπός, Λαμπρόπουλος.

Πανελευσινιακός (Θανάσης Δημόπουλος): Μπαντίκος, Βιλαφάνε. Μποτωνάκης, Τσίγκρος, Τσολακίδης, Κασνέτσης, Λίτσος, Νικολάου, Κακάρας, Μπλάνκο, Πλαβούκος.

Στον πάγκο: Μανιάτης, Παληγεώργος, Ανδρίκος, Κυγαής, Κορνελάτος, Μπαρμπόσα, Πουρνός.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης. Βοηθοί: Καραλής, Διαμάντης. 4ος: Μαρόπουλος.

Οι δύο ομάδες έχουν ξεκινήσει το καθιερωμένο ζέσταμα. Ο κόσμος έχει ξεκινήσει να καταφτάνει στο γήπεδο, μισή ώρα περίπου πριν την σέντρα.

Η ΑΕΛ θα επιδιώξει να κάνει το δύο στα δύο και να πάει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία το άλλο Σάββατο στο πρώτο εκτός έδρας ματς κόντρα στον Παναιγιάλειο.

Επτά φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η ΑΕΛ και ο Πανελευσινιακός, επί Λαρισινού εδάφους. Την ομάδα της ΑΕΛ ευνοεί η προϊστορία στα παιχνίδια με τη Λαμία, όταν είναι γηπεδούχος. Οι «βυσσινί» έχουν επικρατήσει σε πέντε αναμετρήσεις, ενώ δύο παιχνίδια έχουν έρθει ισόπαλα. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η ομάδα της ΑΕΛ με 16-5. Αναλυτικά η προϊστορία των αγώνων ΑΕΛ-Πανελευσινιακός:

17/04/2002 ΑΕΛ-Πανελευσινιακός 3-1 Γ’ Εθνική

Όλα είναι έτοιμα στο AEL FC ARENA για την σέντρα! Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια και σε περίπου 15 λεπτά είναι προγραμματισμένη η έναρξη.

Όλα έτοιμα για την σέντρα!

Στη σέντρα η ομάδα της Ελευσίνας. Το ματς ξεκίνησε!

Σε αυτά τα πρώτα λεπτά η ΑΕΛ προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι της και έχει πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας.

10 λεπτά αγώνα και για την ώρα δεν έχει γίνει κάποια μεγάλη φάση μπροστά απο τις δύο εστίες.

12' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ! Ο Μαρουκάκης κάνει από κοντά με κεφαλιά του Μαρουκάκη!

Ο Ουρτάδο έπιασε το δυνατό σουτ, η μπάλα τρανταξε το δοκάρι και στην επαναφορά ο Μαρουκάκης με κεφαλιά νίκησε τον Μπαντίκο για το 1-0

Η ΑΕΛ έχει ψυχολογία μετά το 1-0 και παίζει ακόμα καλύτερα απένανι σε μια ομάδα που δεν έχει να χάσει κάτι απο το συγκεκριμένο ματς...

Συμπληρώσαμε 20 λεπτά στο παιχνίδι και η ΑΕΛ ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του παιχνιδιού.

Αυτή την ώρα ο κόσμος είναι πάνω από 6.000 !

Μετά το γκολ ο ρυθμός του ματς έχει πέσει.

33΄: Πρώτη αλλαγή για τον Πανελευσινιακό. Ο Κορνελάτος μπαίνει στη θέση του Κακάρα.

41΄: Καλή στιγμή για την ΑΕΛ! Στραβοκλωτσιά από τον Μαρουκάκη, ο οποίος από ευνοϊκή θέση θα σουτάρει άουτ.

Τέλος πρώτου μέρους. ΑΕΛ - Πανελευσινιακός 1-0 με το όμορφο γκολ του Μαρουκάκη.

Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ στη θέση του Αναστασόπουλου ο Λαμπρόπουλος.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος!

48' Τεράστια ευκαιρία της ΑΕΛ με τον Μπουντόπουλο απο κοντά να κάνει το 2-0.

50΄: Κοντά στην ισοφάριση ο Πανελευσινιακός με τον Τσολακίδη να σουτάρει και τον Καβουσάκη να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

57' Η ΑΕΛ κάνει το 2-0 με τον Μαρουκάκη!!!

58' Στη θέση του Ροβίθη ο Πάτο.

62' Αλλαγή για την Ελευσίνα, στη θέση του Βιλαφάνε ο Χαλιώτης.

66' Αλλαγή για την Ελευσίνα στην θέση του Τσολακίδη ο Μπαρμπόσα.

66' Γκολ για την Ελευσίνα με τον Μπλάνκο (2-1)

67' Γκολ για την ΑΕΛ με τον Λαμπρόπουλο (3-1)

72' Στη θέση του Μπανούση ο Κομεσίδης.

Μήνυμα από τον χρήστη aelinio : " aelaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa "

77΄: Ωραία προσπάθεια και σουτ από τον Μαρουκάκη, θα μπλοκάρει ο Μπαντίκος.

Τέλος του ματς. ΑΕΛ - Πανελευσινιακός 3-1.