Εκτός έδρας νίκη για τον Μυραϊκό

Ο Μυραϊκός επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 1-2 στο Μαυροβούνι, αφού κέρδισε την ομώνυμη ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν παιχνίδι κέντρου με δυνατές μονομαχίες. Δύο καλές φάσεις με Ιορδανίδη και Κωσταρέλο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μυραϊκός μπήκε πιο δυνατά ανοίγοντας το σκορ στο 58' με τον νεαρό Κωσταρέλο να κάνει μία κούρσα 30 μέτρων από αριστερά και αφού τρίπλαρε τον προσωπικό του αντίπαλο με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι. Στο 70' ήρθε η ισοφάριση και από εκείνο το σημείο το παιχνίδι πήρε μια άγρια ομορφιά με την μπάλα να πάει πάνω κάτω με τον Μυραϊκό όμως να είναι πιο επικίνδυνος και να χάνει σημαντικές ευκαιρίες με Ανδρεόπουλο, Ιορδανίδη, Αετόπουλο. Για να φτάσουμε στο 85 όπου ο Ιορδανίδης με ατομική ενέργεια αφού απέφυγε δύο αντιπάλους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με βολέ για το τελικό 1-2. Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Μιμούλη με επίσης πολύ καλούς τους βοηθούς κ. Γκανάτσιου και κ. Μπούτο. Ο Μυραϊκός ευχαριστεί την ομάδα του Μαυροβουνίου για την φιλοξενία.

Μυραϊκός (Κατσανούλης Θανάσης): Πουλαράκης, Βλάνδος, Κωσταρέλος (65' Αετόπουλος) Μπλιάτσιος, Ασημακόπουλος, Μπαντούλης, Θεοδώρου, Παπαγιαννόπουλος, Ανδρεόπουλος, Κατσανούλης Χρ. ('73 Κίτσας), Ιορδανίδης.